Mezinárodní hudební festival


Areál bývalých hutí, dolů a železáren v Dolních Vítkovicích je  tradičním místem pro konání multižánrového mezinárodního festivalu Colours of Ostrava 2024. Na který se každoročně sjíždějí milovníci dobré muziky z celé Evropy. Ne jinak tomu bude i letos. Ve dnech 17. –  20. července na tomto místě s úchvatnou atmosférou je možné zažít koncerty jak tuzemských, tak světových kapel. Rovněž zajímavá divadelní představení či workshopy. A na své si přijdou i milovníci dobrého jídla, pro které je připraveno během celého festivalu množství specialit mezinárodní kuchyně.

Colours of Ostrava

V letošním roce se na sedmi hudebních scénách představí sedmdesát zahraničních kapel a přes třicet tuzemských. Mnozí z účinkujících se objeví na jevišti poprvé a tak publikum čeká mnohé překvapení při poslechu rozdílných žánrů. Rocku, blues, world music, elektroniky, popu, punku, neoklasiky, jazzu, soulu, hip hopu, funku, dance hall či reggae. Podle pořadatelů tu zazní hudba z více než třiceti zemí šesti světadílů. A tak je jistě, že si ten svůj oblíbený styl najdou opravdu všichni návštěvníci. Na třech scénách se odehrají divadelní představení. Kromě Vítkovice Gong stage to bude i Europe stage a New York stage. Očekávanou událostí je inscenace Marta. U které je předlohou známá zpěvačka Marta Kubišová. 

Stage

Novinkou letošního ročníku je Meltingpot – Vyprávěčský stan. Ve kterém se mohou zájemci o mluvené slovo zastavit a poslechnout příběhy lidí, kteří chtějí nejen předat vlastní životní zkušenosti, ale podělit se i o dědictví předků, jejich moudrostí. Umožňujícím poznávání světa nejen okolo nás, ale i toho uvnitř. Vystoupí tu jak lékaři, zen-budhističí mniši,  či léčitelé a ochránci indiánské přírody. Podruhé se letos ocitnou návštěvníci festivalu prostřednictvím Cacao stage na pobřeží Střední Ameriky. Kde budou moci zažít taneční a pohybové workshopy. V rozšířené verzi tu bude možné vyzkoušet i speciální přístroje, kterými lze otestovat jak biologický věk, tak kondici. Či fyzioterapeuty provedenou diagnostiku nohou a způsob chůze.