Muži často zapomínají


Péče o domácnost se učí už v dětství. Proto by rodiče měli mít na paměti, že čím dříve začnou v dětech vzbuzovat zájem o péči o domácnost, tím lépe. Ocení to totiž nejen oni sami, protože děti budou vedeny k pořádku a k tomu, že doma se nic samo neudělá, ale ocení to hlavně i jejich budoucí partneři. Zejména maminky chlapečků mají tendence za ně všechno dělat, jenže pokud je chlapec a pak i dospělý muž zvyklý na to, že maminka všechno udělala za něj, těžko bude mít motivaci přiložit ruku k dílu.

muž úklid

Jděte vzorem
Všichni víme, že děti po nás opakují všechno co u nás vidí. Pokud tedy děti uvidí, že je pro nás běžné že se o domácnost starají všichni, budou se zapojovat často i samy. Je důležité se o domácnost starat bez ohledu na to, kdo je jakého pohlaví. Muž i žena používají domácnost stejně, a tak by bylo logické, kdyby se o ni oba dva starali víceméně společně. Jenže ani v dnešní moderní době to není samozřejmost, a mnohé ženy mají na starosti ještě kromě zaměstnání a dětí péči o domácnost, protože mnoho mužů je právě vychovávaných v tom, že ženina úloha je starat se o pořádek a čistotu. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby ovšem žena také nechodila do práce.

muž a žena

Pokud muži přiloží ruku k dílu, je jasné, že žena nebude tolik unavená, a muži se tak častěji dočkají vytoužených intimních chvilek. Unavená žena, které přiletí domů z práce, chytí do ruky vařečku, kastrol a hadr s čistidlem, bude unavená pořád, protože si zkrátka neodpočine. Proto je potřeba, aby se o domácnost starali oba, a to nejlépe stylem, že když někdo vidí že je něco potřeba udělat, tak jde a udělá to sám.

Všechno je o domluvě
Právě komunikace je častým problémem v partnerských vztazích. Ženy se stydí si říct o pomoc a muži zase mají pocit, že žena bez nich všechno perfektně zvládá. Ale pak večer usne, ještě než muž přijde do ložnice, a rozvod je na světě…